Skočit na obsah

ValongaVinice

Odrůdy Cabernet Sauvignon, Tempranillo, Garnacha, Merlot, Syrah, Cabernet Franc, Graciano a Chardonnay jsou pěstovány na vinicích o celkové rozloze 86 hektarů.  Naše vinná réva je pěstována podle potřeb, které každá odrůda potřebuje, při dodržování přísných ekologických norem.  Vinice se nachází v nadmořské výšce 300 m. Průměrné stáří vinic je 20 let.

Půda

Vinice se převážně nachází na slínové půdě na měkkém podkladě z čtvrtohorního období, která umožňuje kořenům pronikat hluboko do země. Snížená úrodnost, adekvátní k vápencové vrstvě a dobré odvodňování, to jsou podmínky půdy vysoké kvality, poskytující hrozny, které jsou bohaté na aroma, mají dobrou barvu, nízkou kyselost a proto jsou velmi vhodné na dlouhodobé zrání.

Klimatické podmínky

Polosuché kontinentální klimatické podmínky sebou přináší nečekané změny mezi dnem a nocí a také v jednotlivých ročních obdobích. Valonga je jedna z oblastí Katalánského poloostrova, kde prší nejméně a množství srážek zřídka kdy překročí 300 mm za rok. Sucho nejvíce přichází, když začnou vát extrémně suché větry „Cierzo“. Toto klima nabízí výjimečné podmínky k získání nejlepších hroznů z našich vinic, tak jako poskytuje vynikající přírodní rovnováha mezi deštěm, sluncem, vlhkostí a teplotou.

Nízká hustota vinných keřů ve vinicích spolu s výběrem správného momentu sklizně a malé zatěžování keřů zaručuje, že dosáhneme již při prvních krocích dobrý základ našich vín se všemi jejich vynikajícími vlastnostmi.

Pohled na vinice a olivové plantáže vinařství Valonga